2020
 • Bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie — gleba i plony naturalnie lepsze”

  Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o. o. i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach organizuje bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie — gleba i plony naturalnie lepsze”, które odbędzie się w dniu 26.02.2020 r. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

  Spotkanie poświęcone będzie wpływowi wapnowania na plonowanie roślin uprawnych w zmieniających się warunkach klimatycznych. Wykład wygłosi znany rolnikom w całej Polsce prof. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przedstawimy interesujące wyniki testów z nowym polskim rozsiewaczem do wapna pylistego, przeprowadzone na polach w Małopolsce. Pokażemy na przykładach jak należy prawidłowo wypełnić wniosek o dotację w sprawie wapnowania regeneracyjnego gleby składany do Okręgowych Stacji Chemiczno-Rolniczych. Naszym gościem będzie również Jarosław Kuźmiński, który przedstawi najnowsze wyniki wdrażanej od wielu lat techniki wapnowania wapnem pylistym na swoich polach w województwie dolnośląskim.

  Spotkanie ma charakter edukacyjny i skierowane jest przede wszystkim do środowiska rolniczego województwa Małopolskiego i Śląskiego.

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymaga rejestracji on-line Zarejestruj się

2019
 • Uprzejmie informujemy, iż od dnia dzisiejszego, tj. 28.10.2019 r. sprzedaż w soboty zostaje wstrzymana. 

  Wszelkie pytania prosimy kierować do Biura Obsługi Klienta, tel. (12) 37 06 119.
   
 • Sprzedaż w soboty

  03.09.2019

  Uprzejmie informujemy, że od najbliższej soboty tj. 7.09.2019 r., powracamy do sprzedaży w soboty w godzinach 6:00-14:00. 

  Wszelkie pytania prosimy kierować do Biura Obsługi Klienta, tel. (12) 37 06 119. Zapraszamy!
 • Jako Partner Honorowy zapraszamy do udziału w III Festiwalu Nietoperzy, który odbędzie się w dniach 13-14 września 2019 r. w Gminie Jerzmanowice. 

  Festiwal Nietoperzy to wydarzenie turystyczno-artystyczne, którego celem jest promocja walorów geologicznych regionu krakowskiego, promowanie walorów turystycznych okolic oraz ochrona naturalnych obiektów kulturowych, archeologicznych oraz przyrodniczych, w tym ochrona gatunkowa nietoperzy.

  Całość wydarzenia podzielona jest na trzy panele: naukowy, artystyczny i rekreacyjny. W programie znajdują się m.in.: plener malarski i warsztaty artystyczne dla dzieci, pokaz wspinaczkowy, zjazd na tyrolce oraz gra terenowa „Śladami Nietoperza” o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. W ramach wydarzenia odbędzie się również zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej i znajdującej się obok niej ścieżki geologicznej. 

  Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Ekoturystyki „Ostaniec” Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”, Stowarzyszenie „Ceramika bez granic”, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Gmina Jerzmanowice-Przeginia.
   

  Zobacz program III Festiwalu Nietoperzy
 • Uprzejmie informujemy, że w najbliższy wtorek, tj. 3 września, w godz. 16:00 – 22:00 nie będzie możliwości załadunku kruszyw z Linii Kruszyw, Instalacji Płuczącej oraz Geo Solid. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. 
 • Za nami I Dzień Prażaby w Czatkowicach, to kolejne wydarzenie przygotowane w ramach Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad". Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:
 • Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanym remontem drogi w Kopalni Wapienia „Czatkowice”, wstrzymujemy sprzedaż w sobotę 10, 17, 24 oraz 31 sierpnia. Wszelkie pytania prosimy kierować do Biura Obsługi Klienta, tel. (12) 37 06 119.
 • Uprzejmie informujemy, że od początku lipca br. możliwy jest odbiór produktów z Linii Kruszyw w soboty w godzinach 6:00 - 13:30. Wszelkie pytania prosimy kierować do Biura Obsługi Klienta, tel. (12) 37 06 119. Zapraszamy!
 • Poznaj Laureatów! Wszyscy aktywnie działają na terenie Gminy Krzeszowice, wspierając jej rozwój. 
 • Jak prawidłowo wapnować? 

  Serdecznie zapraszamy małopolskich rolników na spotkanie szkoleniowe dotyczące wapnowania gleb. 
2018
więcej
 • 10
 • 20
 • 30
 • Aktualności na stronie
 • 1