Nietoperze przylecą do Jerzmanowic

02.09.2021
Jako Partner Honorowy zapraszamy do udziału w Festiwalu Nietoperzy, który odbędzie się w dniach 10-11 września 2021 roku w Jerzmanowicach.
To już czwarta edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz ekologicznych inicjatyw Gminy Jerzmanowice-Przeginia i Kopalni Wapienia „Czatkowice” należącej do Grupy TAURON.

Całość podzielona jest na trzy panele: naukowy, artystyczny i rekreacyjny.

Panel naukowy, który zaplanowano w dniu 10 września 2021 roku przewiduje Konferencję naukową, poświęconą ochronie jaskiń. Uczestnicy konferencji zwiedzą również Jaskinię Nietoperzową oraz Jaskinię Zygmunta w Jerzmanowicach.

Drugi dzień festiwalu to dwa panele i prawdziwa lawina atrakcji. Organizatorzy zaplanowali m.in. grę terenową, plener malarski, konkurs kulinarny, konkurs na przedmiot sztuki użytkowej z motywem nietoperza, wspinaczkę skałkową oraz zwiedzenie ścieżki geologicznej połączone ze zwiedzaniem okolicznych jaskiń. Odbędą się również występy artystyczne i pokazy sprzętu wspinaczkowego oraz ratunkowego. Będzie można również odwiedzić różne stoiska tematyczne, np.: ceramiczne, kulinarne, animacyjne, edukacyjne, historyczne, geologiczne, speleologiczne oraz z minerałami.

Festiwal adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych lokalnymi atrakcjami turystyczno-przyrodniczymi, ekologią i ochroną przyrody, a w szczególności jaskiń i nietoperzy.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Ekoturystyki „Ostaniec”, Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”, Stowarzyszenie „Ceramika bez Granic”, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Gmina Jerzmanowice-Przeginia.


Zobacz program IV Festiwalu Nietoperzy 
Festiwal Nietoperzy