Wyniki III edycji Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad"

21.07.2020
Poznaj Laureatów! Wszyscy aktywnie działają na terenie Gminy Krzeszowice, wspierając jej rozwój. 
Trudna i niecodzienna sytuacja, w jakiej wszyscy znaleźliśmy się z powodu pandemii COVID-19, spowodowała, że byliśmy zmuszeni przesunąć termin składania wniosków do III edycji Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad”. Chociaż koronawirus nie daje za wygraną, wychodzimy naprzeciw trudnościom dostosowując się do sytuacji, by i w tym roku akcja „Dobry Sąsiad” dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń i wartościowych wydarzeń dla społeczności Gminy Krzeszowice. 
 

Laureatami Grantów w wysokości 5 000 zł, zostali:


OSP Wola Filipowska – Najlepszy Sąsiad - Defibrylator AED ZHP Chorągiew Krakowska Hufiec Krzeszowice – 10-lecie 4. Szczepu Harcerskiego Żywioły w Krzeszowicach Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie – Nasz Integracyjny Piknik Wakacyjny w Dolinie Pstrąga w DubiuGminny Klub Sportowy ŚWIT" w Krzeszowicach – Turniej piłkarski na rozruszanie sezonu po Korona - feriach Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit – Święto języków i kultur świata Zalas 2020 Koło Gospodyń Wiejskich w Czernej – Czernianki – Cykl warsztatowych spotkań ekologicznych: Chroń naturę - nic wielkiego, zrób dla Ziemi - coś dobrego

Wręczone granty pomogą zintegrować lokalną społeczność, dzięki nim organizacje będą miały środki na realizację swoich celów statutowych w postaci działań na rzecz mieszkańców Gminy. Wybrane inicjatywy pozwolą m.in. uwrażliwić dzieci i młodzież na to, jak ważne jest dbanie o ekologię, przyczynią się do krzewienia aktywności sportowej oraz rozwoju kulturalnego mieszkańców Gminy.

Przypomnijmy, że w konkursie mogły wziąć udział podmioty takie jak: stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i inne posiadające osobowość prawną. Złożenie wypełnionego formularza z opisem pomysłu i prowadzenie swojej działalności na terenie Gminy Krzeszowice - tylko tyle wystarczyło, aby móc ubiegać się o grant w wysokości nawet 5 000 zł. Projekt zorganizowany był w formie konkursu, aby wszyscy jego uczestnicy mieli równe szanse w staraniu się o grant. 

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział w Projekcie i już dziś zapraszamy do udziału za rok!