IV edycja Projektu Grantowego "Dobry Sąsiad"

Znamy już Laureatów konkursu!

Laureatami Grantów w wysokości 5 000 zł, zostali:

Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie – Integracyjny Piknik Wakacyjny pod lipami w Żarach

Gminny Klub Sportowy "ŚWIT" w Krzeszowicach – Sport łączy Pokolenia

Fundacja im. Rodziny Domańskich – Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light Contact

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach – Spektrum kultury

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach – Biblioteczny Rajd Rowerowy

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" - Aktywny i zdrowy początek wakacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Dębnika - Dbamy o dziedzictwo naszych przodków

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej - Dobry Sąsiad - dobra pamięć

Zapraszamy do poznania Laureatów poprzednich edycji Programu Grantowego „Dobry Sąsiad”:

 • Gminny Klub Sportowy ŚWIT w Krzeszowicach - Turniej piłkarski na rozruszanie sezonu po Korona – feriach
  Organizacja turnieju pozwoliła zintegrować najmłodszych mieszkańców gminy po trudnym pandemicznym okresie. Turniej piłki nożnej skierowany był do najmłodszych zawodników Klubu GKS Świt Krzeszowice oraz innych klubów sportowych i stowarzyszeń działających na terenie gminy Krzeszowice.

  Koło Gospodyń Wiejskich w Czernej – Czernianki - Cykl warsztatowych spotkań ekologicznych: Chroń naturę - nic wielkiego, zrób dla Ziemi - coś dobrego
  Projekt miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy Krzeszowice. Mali uczestnicy warsztatów odwiedzili: gliwicką Palmiarnię, Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA w Krakowie, Ojcowski Park Narodowy i Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA w Klęczy Górnej. Wśród atrakcji znalazło się również: tworzenie lasu w słoiku, czerpanie papieru oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

  OSP Wola Filipowska - Najlepszy Sąsiad - Defibrylator AED
  Defibrylator został zamontowany na budynku Remizy w Woli Filipowskiej, znajdującym się w sąsiedztwie przystanku autobusowego. Instalacja urządzenia w ogólnodostępnej lokalizacji poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych.

  Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit - Święto języków i kultur świata Zalas 2020
  Wydarzenie edukacyjno-turystyczno-kulturalne, nawiązujące do Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego 29 września, odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Plan wydarzenia przewiduje m.in.: turniej wiedzy o krajach świata dla dzieci i dorosłych, degustację potraw z różnych stron świata oraz wykład popularnonaukowy o kulturze, sztuce i zwyczajach krajów azjatyckich.

  Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie - Nasz Integracyjny Piknik Wakacyjny w Dolinie Pstrąga w Dubiu
  Wydarzenie miało charakter integracyjny, skierowane było do podopiecznych stowarzyszenia i ich opiekunów. Piknik był okazją do odpoczynku na świeżym powietrzu, zabaw plenerowych, wykorzystania siłowni plenerowej oraz geo-ogródka.

  ZHP Chorągiew Krakowska Hufiec Krzeszowice - 10-lecie 4. Szczepu Harcerskiego "Żywioły" w Krzeszowicach
  Z okazji 10-lecia 4. Szczepu Harcerskiego "Żywioły", harcerze zorganizowali wielką grę dla mieszkańców gminy Krzeszowice, która rozgrywała się w różnych lokalizacjach na terenie miasta.

 • Duszpasterstwo Rzymsko-Katolickie przy Kaplicy SS. Duszy Chrystusowej w Siedlcu – Koncert słowno-muzyczny z cyklu Siedleckie wieczory ze Świętym Janem Pawłem II pt. "To miłość nawraca serca"
  Plenerowy koncert słowno-muzyczny z udziałem zespołu CREDO oraz zaangażowaniu lokalnej społeczności gminy Krzeszowice. Miejscem wydarzenia były ogrody przy Domu Rekolekcyjnym Sióstr Duszy Chrystusowej w Siedlcu. 

  Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej w Krzeszowicach - Wielkanocna Integracja
  Wydarzenie zostało przeprowadzone w formie Wielkanocnego Śniadania, na które zaproszeni zostali najbardziej potrzebujący mieszkańcy gminy Krzeszowice. Dzięki wspólnemu posiłkowi, uczestnicy mogli się zintegrować oraz zjednoczyć. Spotkanie uatrakcyjnił występ artystyczny przygotowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Filipowskiej.

  Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Górze – Wiem, czym oddycham!!!
  Głównym celem projektu był wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców na temat powietrza jakim oddychamy. Projekt zakładał zakup oraz montaż dwóch urządzeń do pomiaru jakości powietrza. Przeprowadzone zostały również zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z gminy Krzeszowice. 

  Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrężnicy – Bezpieczeństwo - to nas kręci
  Wydarzenie, zrealizowane w formie Festynu rodzinnego, zakładało przekazanie wiedzy dzieciom, młodzieży i dorosłym, z zakresu bezpieczeństwa oraz wypracowanie prawidłowych zachowań w obliczu różnego rodzaju niebezpieczeństw. Podczas festynu odbyły się pokazy OSP m.in. z ratownictwa medycznego oraz akcja krwiodawstwa.

  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych miejscowości Czerna – Wakacje z Tauronkiem mamy, na rolkach śmigamy
  Dzięki projektowi, mali mieszkańcy Czernej uczestniczyli w cyklu wakacyjnych zajęć, które miały na celu zapewnienie czynnego wypoczynku, poznania ciekawych miejsc oraz zdobywania nowych doświadczeń. Głównym założeniem projektu było zwiększenie świadomości dzieci oraz rodziców w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez upowszechnianie sportu.

  Stowarzyszenie Klub Wspinaczkowy Trawers Krzeszowice – I Dzień Prażaby
  Spotkanie mieszkańców gminy Krzeszowice na skwerze Prażaby na terenie Osiedla Czatkowice. Wydarzenie uświetniły liczne atrakcje dla uczestników m.in. wspinaczka na ściance, zajęcia z sensoplatyki, puszczanie baniek, joga oraz teatrzyk Kamishibai. Dodatkowo, dla chętnych uczestników odbyła się wycieczka na teren naszej Kopalni.

  Stowarzyszenie Nasz Tenczynek – Nauka przez zabawę
  Organizacja „Dni NAUKI” w Szkole Podstawowej w Tenczynku. Projekt realizowany był przez trzy dni, zorganizowano kolejno: Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczy, Dzień języków obcych oraz Dzień humanistyczny. „Dni NAUKI” uświetnił zakup tablicy multimedialnej, która przyczyni się do poprawy jakości przeprowadzanych zajęć.

 • Szkoła Sportu TIE-BREAK – Z Tauronkiem w siatkówkę gramy i puchary wygrywamy
  Projekt miał na celu kształtowanie świadomości sportowej wśród najmłodszych mieszkańców gminy Krzeszowice. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie z czterech szkół, którzy brali udział w zajęciach sportowych pod okiem instruktorów. Finałem projektu był Turniej Mini Siatkówki dla uczniów.

  Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie – Żegnamy lato
  Integracyjny Piknik Rodzinny z udziałem osób niepełnosprawnych, który zorganizowany został na terenie gospodarstwa agroturystycznego w gminie Krzeszowice. Piknik był okazją do odpoczynku na świeżym powietrzu, zabaw plenerowych, konkursów oraz skorzystania z hipoterapii prowadzonej przez instruktorów.

  Towarzystwo Przyjaciół Nowej Góry – Wielki Nowogórski Piknik Rodzinny
  Impreza plenerowa została zorganizowana w centrum wsi Nowa Góra w gminie Krzeszowice, podczas której zaprezentowane zostały osiągnięcia artystyczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wydarzenie, które przyczyniło się do integracji mieszkańców, było połączone z akcją charytatywną, z której dochód przekazany został na leczenie mieszkańca Nowej Góry.

  Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA” – Organizacja Dnia Dziecka pt. „Krzeszowice Dzieciom”
  Dzień Dziecka poprzedzony był tygodniem turniejów dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Podczas finału wydarzenia, dla uczestników imprezy zostały zorganizowane liczne atrakcje oraz niespodzianki. Projekt zakładał również przeprowadzenie bezpłatnego badania wzroku.

Fotorelacja z poprzednich edycji Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad”

Zobacz relację z realizacji pomysłu zgłoszonego przez Klub Wspinaczkowy TRAWERS 

Regulamin

Zapoznaj się z Regulaminem Projektu Grantowego "Dobry Sąsiad"