III Festiwal Nietoperzy

30.08.2019
Jako Partner Honorowy zapraszamy do udziału w III Festiwalu Nietoperzy, który odbędzie się w dniach 13-14 września 2019 r. w Gminie Jerzmanowice. 

Festiwal Nietoperzy to wydarzenie turystyczno-artystyczne, którego celem jest promocja walorów geologicznych regionu krakowskiego, promowanie walorów turystycznych okolic oraz ochrona naturalnych obiektów kulturowych, archeologicznych oraz przyrodniczych, w tym ochrona gatunkowa nietoperzy.

Całość wydarzenia podzielona jest na trzy panele: naukowy, artystyczny i rekreacyjny. W programie znajdują się m.in.: plener malarski i warsztaty artystyczne dla dzieci, pokaz wspinaczkowy, zjazd na tyrolce oraz gra terenowa „Śladami Nietoperza” o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. W ramach wydarzenia odbędzie się również zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej i znajdującej się obok niej ścieżki geologicznej. 

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Ekoturystyki „Ostaniec” Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”, Stowarzyszenie „Ceramika bez granic”, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Gmina Jerzmanowice-Przeginia.
 

Zobacz program III Festiwalu Nietoperzy