IV edycja Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad”

16.09.2021
Za nami cztery wydarzenia realizowane w ramach IV edycji Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad”. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami ze spotkań oraz do obejrzenia zdjęć.

Pomysły zgłoszone przez Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie, Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Gminny Klub Sportowy „ŚWIT” zostały nagrodzone grantami o wysokości 5 000 zł. Zwycięskie inicjatywy odpowiadały na realne potrzeby lokalnych społeczności, poprzez m.in. pomoc w integracji osób niepełnosprawnych, krzewienie aktywności sportowej, przyczynianie się do rozwoju kulturalnego mieszkańców Gminy oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” - Aktywny i zdrowy początek wakacji
Spotkanie dzieci z fizjoterapeutami oraz lekarzami miało miejsce 3.07.2021 r. Frekwencja przerosła oczekiwania Organizatorów, w akcji wzięło 73 dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Wydarzenie obejmowało konsultacje lekarskie dot. postawy ciała dziecka, instruktaż ćwiczeń oraz rozmowy z rodzicami na temat zalecanej aktywności fizycznej dla dziecka.

Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie – Integracyjny Piknik Wakacyjny w Dolinie Pstrąga w Dubiu.
Wydarzenie odbyło się 10.07.2021 r. w atrakcyjnej przyrodniczo Dolinie Pstrąga w Dubiu. Spotkanie miało charakter integracyjny, skierowane było do niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia i ich opiekunów. 70 osób uczestniczących na pikniku oddało się odpoczynkowi na świeżym powietrzu, zabawom plenerowym oraz wspólnej biesiadzie.

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach – Spektrum kultury
Projekt polegał na organizacji spotkań na terenie Gminy Krzeszowice, które dedykowane były osobom ze spektrum autyzmu. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obcowania ze sztuką, odwiedzenia studia nagraniowego, wzięcia udziału w warsztatach plastycznych oraz w pokazie filmowym. Spotkania realizowane były od czerwca do sierpnia br.

Gminny Klub Sportowy "ŚWIT" w Krzeszowicach – Sport łączy Pokolenia
Podczas „Turnieju Pokoleń”, który odbył się 28.08.2021 r., uczestnicy wydarzenia mieli możliwość kibicować najmłodszym drużynom z terenu Gminy Krzeszowice oraz oldbojom.  Mecze orlików, młodzików oraz oldbojów cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Dodatkowo, dzieci mogły skorzystać z jazdy na kucykach, malowania twarzy oraz zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.