Umowy już podpisane – IV edycja Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad”

08.07.2021
W dniu 7 lipca br. mieliśmy przyjemność spotkać się w siedzibie naszej spółki z ostatnimi czterema laureatami IV edycji Projektu Grantowego „Dobry Sąsiad” oraz uroczyście podpisać umowy.

Pomysły zgłoszone przez Fundację im. Rodziny Domańskich, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzeszowicach, Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zostały nagrodzone grantem o wysokości 5 000 zł. Zwycięskie inicjatywy odpowiadają na realne potrzeby lokalnych społeczności, poprzez m.in. krzewienie aktywności sportowej, przyczynianie się do rozwoju kulturalnego mieszkańców Gminy oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do zapoznania się ze zwycięskimi projektami oraz obejrzenia zdjęć z uroczystego podpisania umów.

Fundacja im. Rodziny Domańskich – Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light Contact

Organizacja Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light Contact. Walki będą rozgrywane w formule Light Contact, według zasad Polskiego Związku Kickboxingu. Rywalizacja sportowa między zawodnikami odbędzie się  w kategoriach wiekowych junior i senior, planowane jest rozegranie ok. 100 walk. Planowany termin realizacji to 9.10.2021 r.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach – Biblioteczny Rajd Rowerowy

Organizacja rajdu rowerowego, podczas którego punktami postojowymi będą filie Biblioteki, znajdujące się na terenie gminy Krzeszowice. W czasie rajdu uczestnicy będą mieli szansę poznać walory przyrodnicze gminy oraz wziąć udział w zabawach czytelniczych, ruchowych i plastycznych. Planowany termin realizacji to 25.09.2021 r.

Stowarzyszenie Otwórzmy Przed Nimi Życie – Integracyjny Piknik Wakacyjny pod lipami w Żarach

Wydarzenie ma charakter integracyjny, skierowane jest do niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia i ich opiekunów. Piknik będzie okazją do odpoczynku na świeżym powietrzu, zabaw plenerowych oraz wspólnej biesiady. Planowany termin realizacji to 10.07.2021 r.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej - Dobry Sąsiad - dobra pamięć

Projekt ma na celu upamiętnić dr. Czesława Kotowskiego, wieloletniego dyrektora i prezesa Kopalni Wapienia "Czatkowice" oraz Honorowego Obywatela Krzeszowic. Wystawa w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej przybliży także historię i znaczenie Kopalni Wapienia "Czatkowice",  kierowanej ponad 30 lat przez prezesa Kotowskiego, na rzecz gminy Krzeszowice. Planowany termin realizacji to grudzień 2021 r.